poniedziałek, 14 grudnia 2015

Diety

Dieta (z stgr. δίαιτα diaita – "styl życia"[1]) – sposób odżywiania. Potocznie często używane nieprawidłowo, w stosunku do diet odchudzających.



Rodzaje diet- 

Dieta kleikowa
Dieta płynna II
Dieta płynna I
Dieta papkowa
Dieta bogatopotasowa
Dieta niskosodowa
Dieta niskocholesterolowa
Dieta bezglutenowa
Dieta bogatoresztkowa
Dieta łatwo strawna
Dieta ubogotłuszczowa
Dieta bogatobiałkowa
Dieta ubogobiałkowa
Dieta bogatoenergetyczna
Dieta ubogoenergetyczna

Jaka dieta na szybkie spalanie tłuszczu dla 14-latki?

Skuteczne odchudzanie musi być regularne. Większe znaczenie ma fakt, że ćwiczysz codziennie, niż to, co ćwiczysz. Podobnie jest z posiłkami - małe i w regularnych odstępach posiłki są lepsze niż 3 dni ścisłej diety, a potem wielkie objadanie się. Nie można rozsądnie, czyli bez uszczerbku na zdrowiu, zarówno fizycznym jak i psychicznym zrzucić 10 kg szybko. Niestety, tłuszcz nie spala szybko. Diety, które proponują takie efekty, mogą powodować odwodnienie, oczyszczenie, utratę wewnątrzustrojowego białka (czyli mięśni) i 2-3 kilo tłuszczu. Zaprzestanie stosowania takiej diety powoduje szybki przyrost utraconych kilogramów. Mądre odchudzanie dla dziewczyny w twoim wieku powinno być wolne, czyli ok. 0,5 do 1 kg na tydzień. Wyliczając warto poświecić na nie od 3 do 6 miesięcy. Możesz pomyśleć, że to długo. Jednak, jak wybierzesz drogę na skróty, to ponownie przytyjesz z nawiązką. Nie będzie 60 kg, a 65 kg. Wiem, że zbliżają się wakacje i każda dziewczyna chce być szczuplejsza. Jednak w odchudzaniu nie ma drogi na skróty.


http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/zdrowa-dieta-i-cwiczenia-dla-14-latki/84250/1/




Suplementy diety zostały wymyślone po to, by uzupełnić dietę we wszystko, czego potrzebuje organizm, przede wszystkim w witaminy i mikroelementy. Od leków suplementy diety różnią się tym, że nie leczą i nie zapobiegają chorobom. Ponadto przyjmowane nierozsądnie i w zbyt dużych dawkach mogą wywołać poważne dolegliwości.
Surowce i dawki, które mogą być stosowane do produkcji suplementów, oraz postać i forma są ściśle określone. Dlatego jedne preparaty z witaminą B6 lub C mają status leku, inne suplementu diety. Tajemnica tkwi w składzie i dawce. Ulegając magii reklam, zapominamy, że suplementy nie zastąpią zdrowego jedzenia. Z żywności organizm czerpie więcej korzyści niż z jej chemicznych odpowiedników. Urozmaicona dieta ma bogatszy skład, a ponadto niektóre składniki produktów spożywczych przedłużają trwałość lub potęgują działanie innych.  Np. flawonoidy zawarte w borówkach lub aronii przedłużają trwałość witamin C, A, E. Dlatego połknięcie witaminy to nie to samo co zjedzenie winogron.


http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/suplementy-diety-czy-moga-byc-niebezpieczne_37522.html


Przykłady zdrowej diety:









Ważny jest także zdrowy tryb życia:









Brak komentarzy:

Prześlij komentarz